Upozornění ke konzumaci

Upozornění ke konzumaci a přepravě dortů

Výztuže v dortech

Potahované dorty, modelované figurky a květinové sladké vazby mohou obsahovat výztuže, většinou se jedná o špejle, párátka nebo drátky v květinových vazbách, ty jsou pochopitelně nejedlé, ale občas při modelaci důležité. Proto při konzumaci dávejte pozor, hlavně u figurek, aby nedošlo k poranění.

Trvanlivost dortů

Dorty mají také omezenou trvanlivost, ale s ohledem na použití nejčerstvějších surovin a dobrému uskladnění je spotřeba minimálně 3 dny při uskladnění v lednici se správnou teplotou 5-8 stupňů Celsia. Nakrojený dort na řezu zakryjte potravinářskou fólií.

Alergeny

Dorty obsahují alergeny (vejce, mléko, cukr, mouka, ořechy), tak hlaste při objednávce jaké máte alergie vy nebo vaši blízcí.

                      Přeprava a uskladnění dortu


Za přepravu dortu odpovídá ten, kdo dort u mě ve studiu vyzvedává. Dorty je nejlepší převážet na rovině v kufru auta, nedržet na klíně. Dort je opatřen převozní krabicí (krabice na zakázku vyrobené), kde si udrží na kratší vzdálenost chlad. Dort (svatební, vícepatrový) je ideální převézt přímo do restaurace do lednice se správnou teplotou, nikdy dort nenechávejte někde v chladné chodbě nebo sklepě, není tam správná teplota a dort se může zkazit a poničit, hlavně v horkých dnech. Dorty jsou pracné a je škoda je zbytečně znehodnotit.